Tatrzański Związek Narciarski

Polscy biegacze powalczą w Alpen Cup w St. Ulrich

W dniach 15-17 grudnia 2017 roku w austriackim St. Ulrich rozegrane zostaną zawody Alpen Cup w biegach narciarskich. W zawodach tych powalczą reprezentanci Kadry Narodowej Młodzieżowej oraz trzech członków Kadry Narodowej A.

Skład Polski na Puchar Świata w Toblach!

Już w najbliższy weekend rywalizacji w Pucharze Świata w biegach narciarskich przeniesie się do Włoch, gdzie w Toblach najlepsi na świecie zawodniczki oraz zawodnicy biegać będą na dystansach. Po dłużej przerwie w Pucharze Świata wystartuje Sylwia Jaśkowiec. A oprócz niej na starcie zawodów zobaczymy: Justynę Kowalczyk, Martynę Galewicz oraz Jana Antolca.

Łetocha i Marcisz punktują w Alpen Cup!

Amerykanie zdominowali rywalizację pierwszego dnia zawodów Alpen Cup w biegach narciarskich. W sprincie techniką dowolną rozgrywanym w St. Ulrich zwycięstwa odnieśli Sophie Caldwell oraz Simeon Hamilton. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowała się Urszula Łętocha, która zajęła 19. miejsce.

Monika Skinder szósta w zawodach juniorskich FIS!

Bardzo dobry wynik w zawodach juniorskich FIS osiągnęła Monika Skinder. Reprezentantka Polski w sprincie techniką dowolną, który rozgrywany był w austriackim St. Ulrich, wywalczyła szóste miejsce. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Niemka Alexandra Danner, natomiast u juniorów triumfował Szwajcar Janik Riebli.

Zawody w Premanon-Les Tuffes odwołane!

Niedzielne zawody Alpen Cup oraz juniorskie FIS, które miały zostać rozegrane we francuskiej miejscowości Premanon-Les Tuffes, zostały odwołane. Powodem takiej decyzji były bardzo złe warunki pogodowe, m.in. śnieżyce.

PŚ w Davos: Martyna Galewicz 48. w biegu na 10 km F

Reprezentantki Norwegii zdominowały rywalizację w Pucharze Świata w Davos w biegu na dystansie 10 km techniką dowolną, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium. Zwycięstwo odniosła Ingvild Flugstad Oestberg, która o prawie sześć sekund miała lepszy czas od Ragnhild Hagi. Podium uzupełniła Finka Krista Parmakoski. Najlepsza z Polek - Martyna Galewicz ukończyła rywalizację na 48. miejscu.