Tatrzański Związek Narciarski

"Nie spodziewałem się, że będzie to właśnie w Ruce"

Dominik Bury był naszym cichym bohaterem niedzielnego dnia rywalizacji w Ruce. Podopieczny Lukasa Bauera nie krył radości z historycznego występu w Pucharze Świata, ale jak podkreśla sam zawodnik - nigdy nie spodziewał się, że pierwsze punkty wywalczy właśnie w Ruce.

Świetny start Burego, nasz zawodnik zaskoczony

- Jestem bardzo zadowolony, ale też zaskoczony. Nie spodziewałem się tego, że swoje pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata wywalczę akurat w Ruce - cieszył się Dominik Bury po biegu pościgowym na 15 kilometrów techniką dowolną. W nim zajął 46. miejsce, ale czas netto uzyskany w nim dał mu 19. miejsce. To najlepszy wynik Polaka na w biegu dystansowym w PŚ od 2006 roku.

PŚ w Ruce: Marcisz z pierwszymi w karierze punktami!

Bieg pościgowy zakończył rywalizację najlepszych biegaczek narciarskich w zawodach Pucharu Świata w Ruce. Najlepszy rezultat w karierze osiągnęła Izabela Marcisz, która uzyskała 29. czas netto w biegu pościgowym na dystansie 10 km techniką dowolną i tym samym wywalczyła pierwsze pucharowe punkty. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego ukończyła Ruka Triple na 39. pozycji. Tego dnia zwycięstwo odniosła Norweżka Therese Johaug.

PŚ w Ruce: Życiowy wyniki Dominika Burego

To była wspaniała niedziela dla polskich biegów narciarskich w Ruce. Znakomity wynik w biegu pościgowym na dystansie 15 km techniką dowolną osiągnął Dominik Bury, który uzyskał 10. czas netto biegu i tym samym wywalczył pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata. Podopieczny Lukasa Bauera Ruka Triple zakończył na 37. pozycji. Najlepszy wynik w niedzielnym biegu osiągnął Norweg Hans Christer Holund, a zwycięstwo w Ruka Triple odniósł jego rodak Johannes Hoesflot Klaebo.

PŚ w Ruce: Marcisz blisko czołowej "30"

W sobotę w zawodach Pucharu Świata w Ruce biegacze narciarscy rywalizowali na dystansach rozgrywanych techniką klasyczną. Wśród kobiet w biegu na 10 km triumfowała Norweżka Therese Johaug, która nie dała rywalkom żadnych szans. W biegu mężczyzn na dystansie 15 km zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Iivo Niskanen. Bliska wywalczenia pierwszych pucharowych punktów była Izabela Marcisz, która ukończyła bieg na 33. miejscu.

Monika Skinder bliska awansu do finałowej "30"

W piątek w fińskiej Ruce najlepsi na świecie biegacze narciarscy zainaugurowali sezon startów w Pucharze Świata. Pierwszego dnia rozegrane zostały sprinty techniką klasyczną,w których wystartowało sześcioro biało-czerwonych. Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Monika Skinder, która była bliska awansu do finałowej "30" i kwalifikacje zakończyła na 32. miejscu. W eliminacjach triumfowali Włoszka Lucia Scardoni oraz Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.