Tatrzański Związek Narciarski

Bury i Kołodziej najlepsi w Pucharze Polski w Istebnej

W sobotę, 15 września na trasach w Istebnej rozegrane zostały kolejne zawody Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Tego dnia najlepsi wśród seniorów okazali się Dominik Bury z klubu MKS Istebna oraz Klaudia Kołodziej z klubu LKS Witów Ski Mszana Górna.

Staręga i Kołodziej najlepsi w Pucharze Polski w Bystrej

W niedzielę, 16 września 2018 roku na trasie w Bystrej biegacze narciarscy rywalizowali w kolejnych tego lata zawodach Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Wśród Seniorów najlepszy okazał się Maciej Staręga z UKS Rawy Siedlce, natomiast u Seniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Klaudia Kołodziej z klubu LKS Witów Ski Mszana Górna.

Fiemme Roller Ski Cup: Kobielusz wygrywa! Kowalczyk druga

Znakomicie w zawodach Fiemme Roller Ski Cup zaprezentowały się nasze biegaczki. Na dystansie 20 km techniką klasyczną triumfowała Magdalena Kobielusz, która od tego lata trenuje pod okiem Aleksandra Wierietielnego oraz Justyny Kowalczyk. Natomiast w biegu na nartorolkach pod Alpe Cermis na dystansie 50 km drugie miejsce wywalczyła Kowalczyk, która do zwyciężczyni Norweżki Astrid Slind Oeyre straciła niespełna 40 sekund.

Oficjalne wyniki Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach

W miniony weekend w Jeleniej Górze biegacze narciarscy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w biegach na nartorolkach, które rozegrane zostały w ramach Pucharu Polski. Pierwszego dnia zawodnicy oraz zawodniczki walczyli techniką dowolną, natomiast w niedzielę biegi rozegrane zostały stylem klasycznym. Wśród Seniorów dwukrotnie najlepszy okazał się Michał Skowron z klubu MKS Karkonosze Sporty Jelenia Góra. Natomiast w rywalizacji Seniorek triumfowały - Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce w stylu dowolnym oraz Emilia Romanowicz z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany w technice klasycznej.

Kadrowicze wystartują w Pucharze Polski w Istebnej i Bystrej

Już w najbliższy weekend czekają nas kolejne zawody rozgrywane w ramach Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. 15 września w Istebnej oraz 16 września w Bystrej o miejsca na podium walczyć będą również nasi reprezentanci z Kadry Narodowej A mężczyzn oraz z Kadry Narodowej Młodzieżowej. W zawodach nartorolkowych w Beskidach udział wezmą m.in. Maciej Staręga i Kamil Bury.

Puchar Polski w Bystrej - komunikat organizacyjny

W najbliższy weekend dwukrotnie biegacze narciarscy rywalizować będą w Pucharze Polski w biegach na nartorolkach. Z Istebnej zmagania przeniosą się do Bystrej, gdzie zawody rozegrane zostaną w niedzielę, 16 września 2018 roku. Szczegółowe informacje oraz program zawodów dostępne są w załączonym komunikacie.