Tatrzański Związek Narciarski

Paweł Słowiok mistrzem Polski w kombinacji

To była zacięta rywalizacja o tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej. Na finiszu złoto krajowego czempionatu wywalczył Paweł Słowiok, który minimalnie okazał się lepszy od Adama Cieślara. Na najniższym stopniu podium stanął Szczepan Kupczak.

Szczepan Kupczak z punktami w finałowych zawodach

W niedzielę, 1 października w Planicy rozegrane zostały ostatnie tego lata zawody FIS Grand Prix 2017 w kombinacji norweskiej. Po raz kolejny punkty wywalczył Szczepan Kupczak, który w finale zajął 24. miejsce. Zwyciężył Norweg Magnus Hovdal Moan, który pokonał swojego rodaka Jarla Magnusa Riibera oraz Austriaka Martina Fritza.

Szczepan Kupczak na 19. miejscu po skokach

Francuz Maxime Laheurte po skoku na odległość 137 metrów prowadzi na półmetku rywalizacji w zawodach FIS Grand Prix, które rozgrywane są w Planicy. Jako drugi na trasę biegu wyruszy Estończyk Kristjan Ilves, który wylądował na 133 metrze. Natomiast trzecią pozycje po skokach zajmuje Norweg Jan Schmid, który uzyskał 134,5 metra.

FIS GP w Planicy: Szczepan Kupczak 16. w PCR

W piętek na skoczni HS-139 w Planicy rozegrana została runda prowizoryczna przed sobotnią rywalizacją w FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej. Zwycięstwo w PCR odniósł Estończyk Kristjan Ilves, który uzyskał 138,5 metra. Najlepiej z Biało-Czerwonych zaprezentował się Szczepan Kupczak, który po skoku na odległość 128 metrów zajął 16. pozycję.

Trzech kombinatrów na starcie finałowych zawodów

W najbliższy weekend w Planicy rozegrany zostanie finał FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej. W ostatnich tego lata zawodach w Słowenii wystartuje trzech reprezentantów Polski: Paweł Twardosz, Szczepan Kupczak i Wojciech Marusarz.