Tatrzański Związek Narciarski

Habdas i Pyjas startowali w Mistrzostwach Słowenii w gigancie

Piotr Habdas i Paweł Pyjas znaleźli się w czołowej dwudziestce Mistrzostw Słowenii w slalomie gigancie, które dziś rozgrywano w Krvavcu. Habdas uplasował się na 17. pozycji (+ 5,62 sekundy), a Pyjas był 20. (+ 9,43 sekundy). Zawody wygrał Austriak Magnus Walch, który o 0,04 sekundy wyprzedził swojego rodaka Marco Schwarza. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Miha Hrobat (+ 0,06 sekundy).

Bydliński na podium Mistrzostw Słowacji w slalomie

W Strbskim Plesie rozegrano dziś Mistrzostwa Słowacji w slalomie z udziałem reprezentantów Polski. Wśród pań zwyciężyła Veronika Velez Zuzulova, a ósme miejsce zajęła najwyżej sklasyfikowana Polka - Katarzyna Wąsek. W gronie mężczyzn triumfował Matej Falat, który o 2,23 sekundy wyprzedził Macieja Bydlińskiego. W czołowej dziesiątce, na 9. miejscu uplasował się Dominik Białobrzycki.

Maryna Gąsienica-Daniel na podium Mistrzostw Niemiec

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Niemiec w slalomie gigancie, które w piątek, 24 marca rozgrywano w Berchtesgaden/Bischofswiesen. Nasza reprezentantka straciła do zwyciężczyni - Susanne Weinbuchner tylko 0,08 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Chorwatka Leona Popovic (+ 0,52 sekundy).

Gajewski-Głodek wicemistrzem świata masters

Jakub Gajewski-Głodek zajął we wtorek, 21 marca w Meiringen-Hasliberg drugie miejsce w slalomie w zawodach FIS World Criterium Masters, uzyskując tym samym tytuł wicemistrza świata masters. Nasz reprezentant stracił do zwycięzcy - Leonharda Jun. Hausera 0,55 sekundy.

Alpejskie Mistrzostwa Polski Seniorów - komunikat

Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim zostaną rozegrane w ramach Mistrzostw Czech w Szpindlerowym Młynie w terminie 1-4 kwietnia 2017 roku według programu:

Dariusz Duda 11. w Pucharze Świata w Speed Ski

Dariusz Duda zajął jedenaste miejsce w zawodach Pucharu Świata w Speed Ski - narciarstwie szybkim, które w dniach 22-23 marca rozgrywano w szwedzkiej miejscowości Idre. Już jutro rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, również z udziałem Dariusza Dudy.